Archiwum aktualności:

Aktualności - wszystkie z 2005 roku

Otwarte Mistrzostwa Pomorza i Kujaw Karate Kyokushin w Toruniu
2005-12-03

W sobotę 3 grudnia 2005 roku w Toruniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Pomorza i Kujaw Kyokushin Karate. Ta impreza sportowa ma już swoje tradycje wychodzące z turniejów gwiazdkowych organizowanych przez Toruński Klub w latach 90-tych minionego wieku.

W zawodach uczestniczyło 247 zawodników zrzeszonych w klubach i sekcjach Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Cała impreza skierowana była do najmłodszych uczestników zajęć karate oraz do osób stawiających swoje pierwsze kroki na matach sportowych.


Grand Champion dla Adrianny
2005-11-05

Polska Federacja Kyokushin-kan Karate-do otrzymała zaproszenie na I Matsushima Cup, który odbył się 5 listopada w Grodzisku Mazowieckim.

Adrianna Bieńkowska z Gdańska w kat +60kg zwyciężyła wszystkie pojedynki kończąc walki przed czasem. Adrianna zdobyła równiez puchar Grand Champion wygrywając przed czasem z zawodniczką z Kazachstanu, która wygrała kategorię -60 kg.


Seminarium Szkoleniowe w Wałczu
2005-10-10

Stało się już tradycją, że jesienią spotykamy się na Seminarium szkoleniowym w COS w Wałczu. Tegoroczne seminarium odbyło się od piątku do niedzieli 7-9 października. To miejsce po raz kolejny uraczyło nas wspaniałą pogodą - czyli "złotą polską jesienią".

Była to dobra okazja by przekazać wskazówki do pracy podczas rozpoczynającego się sezonu szkoleniowego. W szkoleniu uczestniczyli prawie wszyscy kierownicy oddziałów oraz przede wszystkim instruktorzy.


Polska Federacja Kyokushin-kan Karate-do zarejestrowana
2005-09-27

Sąd Rejonowy w Toruniu, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego postanowił wpisać w dniu 21.07.2005 roku do Krajowego Rejestru Sądowego - Polską Federację Kyokushin-kan Karate-do. PFKK działa jako Związek Sportowy pod nr KRS 0000238287.


Seminarium Kyokushin-kan Moskwa 2005
2005-09-23

Po zakończonych Mistrzostwach Świata w Moskwie w dniach 12-13 września odbyło się seminarium szkoleniowe dla Branch Chief's (kierowników odziałów) z różnych stron świata oraz dla instruktorów rosyjskich. W seminarium wziął udział sensei Bogdan Jeremicz 4 dan.


Mistrzostwa Świata Kyokushin-kan Karate - Moskwa 2005
2005-09-12

10-11 września 2005r. w Moskwie odbyły się Mistrzostwa Świata Kyokushin-kan Karate-do zorganizowane przez Międzynarodową Organizację Kyokushin-kan International, Fundację Shyogakukai oraz Rosyjską Federację Kyokushin-kan Karate-do. W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z 37 państw świata w tym również z Polski. Nasz kraj reprezentowali karatecy Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Mistrzostwa rozegrane zostały w formule walki kontaktowej knock-down w trzech kategoriach wagowych mężczyzn oraz w konkurencji kata kobiet i mężczyzn. Zawody odbyły się w hali sportowej kompleksu sportowego 'Łużniki'. Na czele komitetu organizacyjnego stanął Hatsuo Royama 9dan Prezydent Światowej Organizacji. Wśród gości zaproszonych obecni byli 'Big' Jack Sandulescu, Hennie Bosman, Jon Blumming, legendarni rosyjscy karatecy A. Taniuszkin i A. Szturmin, pełnomocnik prezydenta Rosji G. Poltawczenko, minister kultury i sportu W. Fietisow, słynny bokser Mike Tayson i Kostya Tszyu oraz sponsorzy.


Obóz Letni Kyokushin-kan Tuchola 2005
2005-08-15

Na zaproszenie sensei Bogdana Jeremicza 4dan oraz Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do gościem podczas tegorocznego Obozu Letniego był Tsuyoshi Hiroshige 8dan towarzyszyli mu shihan Masahiro Kaneko 5dan, Kunio Ishizawa 5 dan oraz Yusuke Fujii 2dan i Toshio Matsuzaki 2kyu.


I Krajowe Mistrzostwa Juniorów Kyokushin-kan Karate-do
2005-05-16

W sobotę 7 maja 2005 w Zduńskiej Woli odbyły się I Krajowe Mistrzostwa Juniorów Kyokushin-kan Karate-do. Mistrzostwa zostały przygotowane przez Zduńskowolski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Mirosława Pawlickiego 3dan.

W tym turnieju oprócz zawodników z polskich klubów wzięli udział młodzi reprezentanci z rosyjskich klubów z Moskwy i Kaliningradu oraz z niemieckiego miasta Fulda. Mistrzostwa rozegrano w 2 konkurencjach: kata z podziałem na kategorie wiekowe i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.


Turniej Karate Kyokushin "Baltic Cup"
2005-04-12

9 kwietnia w Hali MOSiR w Gdańsku odbył się I Miedzynarodowy Turniej Karate Kyokushin "Baltic Cup". Organizatorem turnieju był Gdański Klub Kyokushin Karate oraz Pałac Młodzieży w Gdańsku przy współudziale Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz MOSiR Gdańsk. Zawodnicy naszego klubu wywalczyli I miejsce drużynowo.


III Zimowe Seminarium Kumite
2005-02-21

W dniach 17-20 luty w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyło się III Seminarium Kumite, w którym uczestniczyło 95 osób z klubów kyokushin. Nasz klub reprezentowała grupa 30-to osobowa. W seminarium wzięli udział wszyscy instruktorzy naszego klubu oraz prowadzący to seminarium sensei Bogdan Jeremicz 4 dan. Tym razem tematem przewodnim seminarium było doskonalenie umiejętności kontroli dystansu oraz doskonalenie technik ręcznych i nożnych z wykorzystaniem tarcz i łap treningowych. Wszystkie te umiejetności wykorzystywano w walkach zadaniowych oraz w czasie sparingów.