Archiwum aktualności:

Seminarium Szkoleniowe w Wałczu
2005-10-10

Stało się już tradycją, że jesienią spotykamy się na Seminarium szkoleniowym w COS w Wałczu. Tegoroczne seminarium odbyło się od piątku do niedzieli 7-9 października. To miejsce po raz kolejny uraczyło nas wspaniałą pogodą - czyli "złotą polską jesienią".

Była to dobra okazja by przekazać wskazówki do pracy podczas rozpoczynającego się sezonu szkoleniowego. W szkoleniu uczestniczyli prawie wszyscy kierownicy oddziałów oraz przede wszystkim instruktorzy.

Sensei Bogdan Jeremicz przekazał mnóstwo wskazówek dotyczących podstaw technicznych oraz prawidłowego rozumienia i wykonania kata. Wspólnym mianownikiem wszystkich ćwiczeń jest zrozumienie podstaw technicznych, dlatego ćwiczenia kihon-geiko i ido-geiko są niezmiernie ważne podczas treningu. Te ćwiczenia rzutują na wykonanie i zrozumienie kata oraz na dobre kumite. Teraz można zobaczyć jak doskonale wszystkie ćwiczenia się uzupełniają według wyznaczonej drogi.

W tym roku w ramach PFKK sensei Jan Bierowiec przeprowadził kurs sędziowski kumite w którym wzięli udział wszyscy obecni na seminarium. Wyjaśnione zostały zasady sędziowania, punktowania, i prowadzenia walki. Nowi przeszkoleni sędziowie będą mieli okazję oceny zawodników już na Mistrzostwach Krajowych w Turku i w turniejach regionalnych.

W trakcie seminarium odbyły się również spotkania organizacyjne. Do Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do przyjęto kluby, których przedstawiciele byli na zebraniu, wybrano władze Federacji i przyjęto wstępny zakres prac Zarządu PFKK.

Skład zarządu PFKK:

  • Prezes - Bogusław Jeremicz
  • Vice-prezes - Artur Wilento
  • Sekretarz - Dariusz Jasiakiewicz
  • Skarbnik - Jan Bierowiec
  • Członek Zarządu - Marcin Żyliński

Ustalono również wstępny kalendarz szkoleń i imprez sportowych na rok 2006, podsumowano również dotychczasową działalność i start Reprezentacji Federacji w Mistrzostwach Świata w Moskwie.

Kolejne Seminarium szkoleniowe zimą w lutym 2006 roku. To spotkanie poświęcone będzie w całości zagadnieniom związanym z walką realną oraz sportową. Serdecznie zapraszamy już teraz wszystkich chętnych.