Archiwum aktualności:

Aktualności - wszystkie z 2012 roku

Mistrzostwa Woj. Pomorskiego - Rumia 2012
2012-12-04
W niedzielę 2 grudnia 2012 roku w Rumi odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Kyokushin Karate. W zawodach wzięło udział ponad 60 zawodników z Gdyni, Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Bytowa oraz z Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Zawody zorganizował Gdyński Klub Kyokushin-kan Karate-do.

Gdański Klub Kyokushin Karate zajął drużynowo II miejsce.

Mistrzostwa Polski Juniorów - Mielec 2012
2012-11-27
W sobotę 24 listopada w Mielcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK/POS. Ponad 150 zawodników z 30 klubów Polskiej Federacji Kyokushin Karate i Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai rywalizowało na trzech matach.
Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

I miejsce i tytuł Mistrza Polski Juniorów w kat. 11-12 lat +43 kg zdobyła Weronika Popow

I miejsce i tytuł Mistrza Polski Juniorów w kat. 13-14 lat -55 kg zdobył Jan Kuriata

II miejsce i tytuł v-ce Mistrza Polski Juniorów w kat. 15-16 lat +75 kg zdobył Mateusz Stańczak

Zawody grapplingu w Pałacu Młodzieży
2012-10-28
W zawodach wzięło udział 75 zawodników z Pałacu Młodzieży w Gdańsku, Gdańskiego Klubu Kyokushin Karate (Wrzeszcz, Aksamitna, Orunia), Gdyńskiego Klubu Kyokushin Karate (Gdynia, Rumia, Reda), oraz z Klubu Sztuk Walki Kanku z Pruszcza Gdańskiego. Zawody te miały rangę wojewódzkich. Uatrakcyjniło to niewątpliwie zawody oraz podniosło ich poziom sportowy. Zawody stały na wysokim poziomie. Na zakończenie imprezy V-ce Dyrektor Pałacu Młodzieży Pani Wioletta Duchowska i Stanisław Łukowski wręczyli zwycięzcom medale i dyplomy. Podczas trwania zawodów pokaz sztuk walki dali uczestnicy pracowni karate i judo Pałacu Młodzieży. W przygotowanie imprezy i jej przeprowadzenie również zaangażowali się uczestnicy tych dwu pracowni.

Seminarium instruktorskie PFKK - Wałcz 2012
2012-10-10
To seminarium było inne niż wszystkie. W dniach 5-7 października w COS Wałcz odbyło się seminarium szkoleniowe dla instruktorów PFKK oraz konsultacje wąskiej kadry. Tym razem ćwiczono z kettlebell's, piłkami lekarskimi oraz ciężarem własnego ciała. Uczestnicy seminarium mieli okazję zapoznać się z programami budowy kondycji w oparciu o system CrossFit. Program ten zaprezentował i zaproponował shihan Bogusław Jeremicz 5 dan, który dwukrotnie, w tym roku w Kopenhadze brał udział w szkoleniu CrossFit. Było też dużo o diecie.

Obóz letni Kyokushin Karate - Tuchola 2012
2012-08-10
W dniach 31 lipca - 5 sierpnia w Tucholi braliśmy udział w Obozie Letnim Kyokushin Karate. W tym roku przyjechali do nas goście z Holandii - Lilian Mungra 4 dan (Prezydent Holenderskiej Organizacji Shinkyokushin, BC) oraz Gosse Meerstra 4 dan. Uczestnicy obozu mieli okazję poznać starą holenderską szkołę kyokushin karate.
Zajęcia odbywały się w grupach w zależności od stopnia zaawansowania, a każdy poranny rozruch i treningi K-1 w jednej grupie.
Odwiedził nas również sensei Jacek Baranowski 4 dan Prezydent Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai i CR. Szczególnym gościem obozu był Józef Pietras 5 dan, jeden z pierwszych ludzi w Polsce, którzy propagowali Kyokushin Karate. Jednak tym razem shihan zaznajomił nas z systemem Combat oraz Sistiema :)
Instruktorami na obozie byli również shihan Bogusław Jeremicz 5 dan, Artur Wilento 4 dan, Dariusz Jasiakiewicz 4 dan, Andrzej Poczwardowski 3 dan oraz Jarosław Rogala.

Młodzieżowy obóz letni - Długopole
2012-08-09
Drugi młodzieżowy obóz letni kyokushin karate odbył się w miejscowości Długopole koło Bystrzycy Kłodzkiej. W obozie wzięli udział młodzi karatecy z klubów w Gdyni, Gdańska i Chełma. Oprócz zajęć doskonalących umiejętności karate odbyły się wycieczki w góry oraz do Twierdzy Kłodzko, a gdy pogoda dopisała korzystaliśmy z basenu na terenie ośrodka. W ostatnim dniu obozu odbył się egzamin na stopnie kyu oraz chrzest na karatekę :)

Młodzieżowy obóz letni - Pogorzelica 2012
2012-07-14
Pierwszym z obozów letnich tegorocznego lata był obóz w Pogorzelicy. Ponad 90 karateka z klubów z Gdańska, Gdyni, Pruszcza Gd., Mielca i Mysłowic doskonaliło swoje umiejętności kihon, kata, ido geiko i kumite w grupach podzielonych wg stopni. Pogoda była różna czasami było bardzo ciepło czasami padał deszcz. Każdy dzień rozpoczynał się rozruchem, a kończył treningiem lub odbywały się gry i zabawy.

Mistrzostwa Polski Północnej
2012-07-13
W niedzielę 27 maja 2012 w Solcu Kujawskim zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK. W imprezie wzięło udział 132 zawodników z 18 klubów z północnych województw Polski oraz gościnnie ze Szczawna Zdroju i Jeleniej Góry zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate oraz Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai. Zawody zostały rozegrane w konkurencjach kumite i kata dla juniorów i seniorów.

50 kumite w Tucholi
2012-07-10
Z przyjemnością informujemy, że w czasie obozu letniego w Tucholi sensei Andrzej Poczwardowski 3 dan podejmie próbę stoczenia 50 walk bez przerwy. Szczegóły wkrótce !
Jarosław Rogala nasz specjalista od K-1 przystąpi do egzaminu na stopień mistrzowski 1 dan karate kyokushin.
Będzie się działo. Do zobaczenia w Tucholi !

Pierwszy krok K-1 w Warszawie
2012-07-06
19 maja w sali bokserskiej klubu Legii Warszawa odbył się po raz pierwszy turniej Pierwszego kroku K-1 dla zawodników trenujących w klubach Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Głównym organizatorem turnieju był klub "Rickard" z Warszawy Ryszarda Michajłowa i Jarosław Rogala. Gościem honorowym był Marek Piotrowski. Turniej zorganizowano przy pomocy Polskiego Związku Kickboxingu, a sędzią głównym turnieju był Maciej Zapałowski. Ponad 50 zawodników z 11 klubów walczyło na ringu wg przepisów PZKB.

Obóz Letni Tuchola 2012
2012-05-08
W dniach 31 lipiec - 5 sierpień w Tucholi odbędzie się kolejny obóz letni zorganizowany przez Polską Federację Kyokushin Karate. Gościem specjalnym tegorocznego obozu będzie

Gosse Meerstra 4 dan oraz Lilian Mungra 4 dan z Holandii.

Sensei Meerstra na co dzień jest instruktorem w głównym ośrodku szkoleniowym holenderskiej policji i oddziałów antyterrorystycznych. Sensei był osobistym uczniem shihan Martina Gravestijna, jednego z pierwszych najlepszych uczniów Mas. Oyama. Shihan Gravestijn jako pierwszy cudzoziemiec prowadził szkolenia w Tokijskiej Akademii Policyjnej, można go również zobaczyć na zdjęciach bestselerowej książki sosai Oyama "What is karate". W 2005 roku sensei Gosse Meerstra był uchi deshi shihan Keiji Sanpei (Mistrz Japonii i dwukrotny wice Mistrz Świata, 100 kumite). Do zobaczenia w Tucholi. Osu!!!

Mistrzostwa w Wąbrzeźnie
2012-05-05
W sobotę 28.04.2012 w Wąbrzeźnie odbyły się Mistrzostwa Juniorów Kyokushin Karate PFKK Województwa Kujawsko-Pomorskiego pod patronatem Burmistrza Miasta Wąbrzeźna. Zawody zostały zorganizowane przez Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki kierowany przez Krzysztofa Sosnówkę 2dan.Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach - kata z podziałem na kategorie wiekowe i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Łącznie w konkurencji kata wzięło udział 92, a w kumite 88 zawodników.

Grappling w Pałacu Młodzieży
2012-05-05
21 kwietnia w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w konkurencji - grappling. W zawodach wzięło udział 80 zawodników sekcji karate kyokushin z Pałacu Młodzieży w Gdańsku, , Gdańskiego Klubu Kyokushin Karate, Gdyńskiego Klubu Kyokushin Karate oraz z klubu KANKU z Pruszcza Gdańskiego. Oficjalnego otwarcia dokonali V-ce Dyrektor Pałacu Młodzieży w Gdańsku Pani Małgorzata Bogut i Stanisław Łukowski Sędzia główny zawodów. Na zakończenie zawodów zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymali pięknie ilustrowane albumy "Skoki narciarskie" ufundowane przez firmę Hartwig Gdynia.

Ogłoszenie klubowe
2012-04-09
Zwracamy się z prośbą do członków i sympatyków klubu o pomoc w znalezieniu pomieszczenia na nową działalność klubu. Pomieszczenia użytkowe minimum 100 - 150 mkw. mogą mieć słupy i filary oraz wymagać remontu.
Kontakt: tel. kom. 663 854321 lub e-mail bogu4@wp.pl

Mistrzostwa Polski PFKK - Nowa Ruda
2012-04-02
W dniu 24 marca 2012 w Nowej Rudzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat Polskiej Federacji Kyokushin Karate i Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai.
Turniej był również kwalifikacją do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushinkai, które odbędą się 2 czerwca 2012 roku w Antwerpii ( Belgia ).
Z Gdańska kwalifikację do ME w Antwerpii wywalczył Paweł Tuniewicz w kategorii junior 17-18 lat z Pałacu Młodzieży w Gdańsku, którego trenerem jest Stanisław Łukowski.
Gratulujemy !!! osu...

Seminarium kumite Wałcz 2012
2012-03-05
W dniach 1-4 marca w OPO Wałcz ponad 100 uczestników brało udział w seminarium kumite zorganizowanym przez Polską Federację Kyokushin Karate, w tym również członkowie naszego klubu. Tematem tegorocznego seminarium było doskonalenie walki w krótkim dystansie w formule knock-down oraz K-1. Instruktorami prowadzącymi byli shihan Bogusław Jeremicz 5 dan, sensei Artur Wilento 4 dan oraz trener K-1 Jarosław Rogala.

Grupa cross-trening
2012-01-04
Stworzyliśmy osobną stronę dla grupy cross-trening na której można się dowiedzieć czym jest cross-trening, gdzie i kiedy ćwiczymy. W miarę możliwości podawane będą systematycznie zestawy ćwiczeń, które w danym dniu ćwiczyliśmy z ich opisem.

Adres strony: www.cross-trening.pl

Keiko Osame 2011
2012-01-03
17 grudnia w sobotę spotkaliśmy się na corocznym keiko osame. W japońskiej tradycji karate kyokushin to ostatni trening w roku. Keiko osame od 10 lat jest także tradycją w naszym klubie. Shihan jak zwykle dokonał podsumowania mijającego roku, który obfitował w wyjątkowe wydarzenia.
Po ciężkim treningu.... :) ..przystąpiliśmy do degustacji przyniesionych sałatek i ciast oraz do dyskusji .........w małych grupach.