Archiwum aktualności:

Obóz letni Kyokushin Karate - Tuchola 2012
2012-08-10
W dniach 31 lipca - 5 sierpnia w Tucholi braliśmy udział w Obozie Letnim Kyokushin Karate. W tym roku przyjechali do nas goście z Holandii - Lilian Mungra 4 dan (Prezydent Holenderskiej Organizacji Shinkyokushin, BC) oraz Gosse Meerstra 4 dan. Uczestnicy obozu mieli okazję poznać starą holenderską szkołę kyokushin karate.
Zajęcia odbywały się w grupach w zależności od stopnia zaawansowania, a każdy poranny rozruch i treningi K-1 w jednej grupie.
Odwiedził nas również sensei Jacek Baranowski 4 dan Prezydent Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai i CR. Szczególnym gościem obozu był Józef Pietras 5 dan, jeden z pierwszych ludzi w Polsce, którzy propagowali Kyokushin Karate. Jednak tym razem shihan zaznajomił nas z systemem Combat oraz Sistiema :)
Instruktorami na obozie byli również shihan Bogusław Jeremicz 5 dan, Artur Wilento 4 dan, Dariusz Jasiakiewicz 4 dan, Andrzej Poczwardowski 3 dan oraz Jarosław Rogala.
Niezwykła była atmosfera obozu. Wszyscy trenowali bardzo sumiennie i ciężko. Szczególnie trudne były dwa pierwsze dni z czterema treningami, no i to oczekiwanie na 50 kumite Andrzeja Poczwardowskiego. (opis 50 kumite na stronie PFKK)Tradycyjnie w sobotę i niedzielę odbył się egzamin na stopnie kyu i dan. Egzamin również dostarczył nam emocji za sprawą Jarka Rogali, który po wielu latach rozłąki z Kyokushin zauroczony specyficzną atmosferą postanowił powrócić i przystąpić do egzaminu na 1 dan. Przypomnijmy: Jarek to Mistrz Polski kat. ciężkiej z 1985 roku oraz dwukrotny wicemistrz.
Uczestnikiem obozu ponownie była Adrianna Bieńkowska zawodniczka naszego klubu 5-cio krotna Mistrzyni Europy, wiceMistrzyni Świata oraz Mistrzyni Europy K-1.

Z naszego klubu na wyższe stopnie kyu zdali:
1. Jakub Tański 1 kyu
2. Przemysław Saramak 2 kyu
3. Jakub Łasiński 2 kyu
4. Anna Kowalska 5 kyu
5. Marta Szczukowska 7 kyu
6. Monika Lasota 8 kyu
7. Alicja Zielonko 8 kyu

Osu!!! Do zobaczenia za rok na 10 Obozie Letnim.

Pobierz filmik [wmv]