Archiwum aktualności:

VI Seminarium Kumite - OPO Wałcz 2008
2008-02-25
127 osób, w tym 15 z naszego klubu wzięło udział w VI Seminarium Kumite, które odbyło się na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu w dniach 21-24 luty. Całość seminarium tak jak w latach ubiegłych poprowadził shihan Bogusław Jeremicz 5 dan.

Pierwszy trening był przypomnieniem podstawowych technik kihon-geiko i ido-geiko. Shihan tłumaczył, w jak prosty sposób techniki te mają przełożenie na walkę i jak istotne jest ich opanowanie, aby wydobyć z siebie siłę i moc technik karate. Pozostałe treningi, były już prowadzone pod kątem walki ( kumite ). W czasie seminarium kontynuowano doskonalenie technik wykorzystując ćwiczenie Namba aruki w celu podniesienia efektywności ataku. Ćwiczenia Hatsuriki, były myślą przewodnią programu seminarium, czyli jak wydobyć z siebie maksymalną szybkość i moc technik.
Większość ćwiczeń wykonywano w parach oraz z użyciem tarcz treningowych i rękawic bokserskich. Tradycyjnie sobotni popołudniowy trening poświęcony był w całości kumite. Uczestnicy seminarium po kolacji mogli korzystać z basenu lub sauny. Ostatni trening shihan poświęcił na zaprezentowanie ćwiczeń Hatsuriki z wykorzystaniem tarcz treningowych w celu zrozumienia, że siła i moc technik karate leży w prawidłowej postawie oraz w umiejętnym wykorzystaniu całego ciała.

Shihan przypomniał również jak ważna w treningu Budo karate jest etykieta i szacunek dla partnera z którym się ćwiczy, a w szczególności, z którym się walczy, tak w dojo jak i na zawodach.

Następne seminarium za rok.