Archiwum aktualności:

Obóz Letni Kyokushin-kan - Tuchola 2006
2006-08-06

W dniach 25-30 lipca w Tucholi odbył się już IV Obóz Letni Kyokushin-kan Karate-do. Prowadzony był przez gości z Japonii: shihan Masahiro Kaneko 5dan, shihan Kunio Ishizawa 5dan i sensei Bogusława Jeremicza 4dan - prezesa PFKK. Japońskim mistrzom towarzyszyli również Yusuke Fujii zwycięzca tegorocznych mistrzostw Japonii i Toshio Matsuzaki jako tłumacz.


Obóz ten pod każdym względem okazał się wyjątkowy:

Po pierwsze niezwykła, letnia, upalna pogoda.... po drugie duża liczba uczestników posiadających wysokie stopnie zaawansowania.... po trzecie - najważniejsze - to program obozu!

W tym roku w programie dominowały przede wszystkim treści związane z nauką form czyli kata. W nauczaniu można zauważyć pewien powrót do korzeni karate. We wszystkich zagadnieniach technicznych znakomicie pokazane zostało przenikanie się karate z Iken. Treningi Iken odbywały się o poranku, podczas których rozwinięte zostały szczególnie formy związane z poruszaniem się.
Zaprezentowane zostały i nauczone kata: Naifanchin-shodan i Geksai-dai.
Dużo czasu poświęcono na trening kijem - bo. Poprzez naukę poszczególnych elementów, a na koniec wszyscy poznali interesujące kata Oshiro-no-kon.Nauka wszystkich kata poparta została przykładami praktycznego zastosowania, czyli Bunkai.

Każdy uczestnik otrzymał do treningu kij - Bo oraz pamiątkową koszulkę i dyplom.

Na zakończenie obozu odbył się egzamin przede wszystkim na wysokie stopnie kyu oraz stopnie mistrzowskie dan. Egzamin prowadzony był przez shihan Kaneko i shihan Ishizawa oraz sensei Jeremicza.

Z naszych członków klubu egzamin pomyślnie zdali:

Stanisław Łukowski 1 dan
Arkadiusz Chronowski 1 dan
Renata Baklińska 1 dan

Jarosław Pszczołowski 1 kyu
Przemysław Leszczyński 2 kyu
Jerzy Pociej 2 kyu

Gratulujemy!!!