Archiwum aktualności:

Seminarium kumite - Wałcz 2009
2009-03-05
W dniach 26 luty - 1 marca w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyło się VII Seminarium Kumite, w którym wzięli udział również członkowie naszego klubu. Seminarium poprowadził shihan Bogusław Jeremicz 5 dan oraz zaproszeni goście z Japonii shihan Masahiro Kaneko 5 dan, shihan Kunio Ishizawa 5 dan. Wśród zaproszonych gości byli jeszcze Yusuke Fujii 2 dan ( Mistrz Japonii ), Yusuke Nakagawa 2 dan ( uczeń shihan Ishizawa ) oraz Toshio Matsuzaki 1 dan który pełnił funkcje tłumacza.

Seminarium rozpoczęło się wieczornym treningiem w czwartek 26 lutego na którym nasi instruktorzy Przemysław Leszczyński oraz Marcin Chabiera otrzymali certyfikaty i czarne pasy po zdanym egzaminie na obozie letnim w Tucholi w 2008 roku. Pozostałe dni rozpoczynały sie porannym rozruchem z elementami Iken. W czasie przed południowych i popołudniowych treningów przećwiczono wiele wiele elementów walki, wykorzystując również tarcze treningowe i rękawice bokserskie. Wiele ciekawych ćwiczeń pokazali nam nasi goście z Japonii.
W czasie seminarium odbyła się miła ceremonia V-lecia PFKK w czasie której shihan Bogusław Jeremicz wspominał początki powstania nowej organizacji. Wszyscy kierownicy oddziałów Kyokushin-kan obecni na seminarium otrzymali pamiątkowe drewniane tabliczki z ręcznie wyrytym znakiem kanji Kyokushinkan. Shihan Masahiro Kaneko wspominał swój pierwszy przyjazd do polski i wyraził zadowolenie z rozwoju Kyokushin-kan w Polsce oraz to że ma w tym swój udział. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali z rąk shihan mały prezent specjalnie przygotowany na te uroczystość w postaci zawieszki do tel. komórkowego z napisem z jednej strony Kyokushin Karate-do Renmei, a z drugiej Porando shibu ( Oddział Polska ).

Więcej o seminarium na www.kyokushinkan.pl