Archiwum aktualności:

Seminarium w Fukushima ( Japonia )
2009-02-14
W dniach 6-8 luty w Tamagawa w prefekturze Fukushima odbyło się seminarium szkoleniowe dla kierowników japońskich i światowych oddziałów Kyokushin-kan oraz instruktorów. W tym roku oprócz shihana Bogusława Jeremicza w seminarium wzięli udział sensei Artur Wilento ( Toruń ),Dariusz Jasiakiewicz ( Turek ) oraz Mirosław Pawlicki, który jest teraz przedstawicielem Kyokushin-kan w Szkocji. Seminarium prowadził Kancho Hatsuo Royama 9 dan, fuku-kancho Tsuyoshi Hiroshige 8 dan oraz shihan Hiroto Okazaki 7 dan.
Shihan Okazaki poprowadził trening ido-geiko, kata oraz Bo-kata. W celu unifikacji kata powtórzono szczegółowo Pinan I-V oraz Gekisai-sho, a następnie w grupach kata z kijem Bo; Oshiro-no-kon i Shushi-no-kon. Duzo czasu poświęcono na techniki Ura-waza ( samoobrona ), które również uczył shihan Okazaki. Tym razem elementy ura-waza wykonywano z pozycji walki z wykorzystaniem technik ataku.
Fuku-kancho Hiroshige poprowadził trening poruszania się ( unsoku ) z kontrolą dystansu ( ma-ai ) wykorzystując techniki Hatsuriki w celu zwiększenia dynamiki technik walki. Część tej sesji poswięcono na naukę obrony przed uderzeniami prostymi i sierpowymi wykorzystując uniki i zmianę dystansu. Shihan Sun Li nauczał technik Iken ze szczególnym wykorzystaniem Hatsuriki w ruchu.
Po wyczerpujacych treningach był czas na relaks wykorzystując łaźnię zasilaną wodą z gorących źródeł. Posiłki jak zwykle dostarczały niezapomnianych wrażeń wzrokowych i smakowych.

W ostatnim dniu seminarium na zakończenie odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie od II do V dan. Sensei Artur Wilento, Dariusz Jasiakiewicz oraz Mirosław Pawlicki zdali pozytywnie egzamin na IV dan wykonując elementy kihon i ido geiko, oraz kata.Częścią egzaminu było również wykonanie Bo-kata ( oshiro-no-kon i shushi-no-kon ), kumi-bo oraz kumite.

Gratulujemy !!!!