Archiwum aktualności:

Otwarte Mistrzostwa Holandii - Drachten 2009
2009-02-14
W niedzielę 1 lutego 2009 roku w miejscowości Drachten na północy Holandii odbyły się Otwarte Mistrzostwa Holandii Karate Kyokushin. Mistrzostwa z ramienia Holenderskiej Organizacji Karate Shinkyokushin zorganizował sensei Richard von Mansfeldt. W turnieju startowało wielu zawodników z różnych krajów Europy oraz wielu różnych organizacji i stylów karate.

Otwarcia dokonał shihan Koen Scharrenberg ( Branch Chief Shinkyokushin w Holandii i jednocześnie Prezydent Europejskiej Organizacji Shinkyokushin ),który w swoim krótkim przemówieniu podkreślił, aby duch Kyokushin, był wśród Nas i to dzięki otwartym sercom wszystkich którzy pochodzą z rodziny Kyokushin te zawody były mozliwe do przeprowadzenia. Szczególnie dla shihan Bogusława Jeremicza turniej był okazją do odnowienia starych przyjaźni min. z sensei Gosse Meerstra, Lillian Mongra, Gilbert Claveringa i Richardem von Mansfeldt. Turniej w Drachten stojący ponad podziałami i polityką należy uznac za udany pod wzgladem sportowym i organizacyjnym. Odbyło się wiele ciekawych walk, a ozdobą turnieju była finałowa walka Krzysztofa Sosnówki w kat. do 70kg.

W turnieju startowały dwie zawodniczki z naszego klubu Aleksandra Moszyńska i Renata Baklińska obie zajęły III miejsca w swoich kategoriach wagowych.

Gratulujemy !!!!

Więcej zdjęć i oficjalne wyniki na www.kyokushin-karate.org