Archiwum aktualności:

Jesienne Seminarium Szkoleniowe w OPO Wałcz
2006-10-11

Jesienne seminarium szkoleniowe w dniach 6-8.10.2006 r. skierowane było do instruktorów i sędziów Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. W tym roku program szkolenia podzielony został na dwie części. W pierwszej szczegółowo zostały omówione i przećwiczone zasady wykonywania i interpretacji kata Taikyoku, Pinian oraz Geksai-sho i Naifanchin-shodan.
Druga część to zagadnienia związane z treningiem bokserskim i thai-boxingu i przetransponowaniem tych elementów na trening karate. Wszystkie zajęcia przeprowadził sensei Bogusław Jeremicz 4dan.

W tym roku również odbył się kurs sędziowski poprowadzony przez sensei Jana Bierowca 3dan. Kurs obejmował część teoretyczną i praktyczną podczas, których uczestnicy zaznajamiali się z zasadami oceny walki sportowej. Podczas spotkania z kierownikami oddziałów omówionych zostało wiele ważnych kwestii dotyczących organizacji min:

  • podsumowanie dotychczasowej współpracy z instruktorami japońskimi oraz odbytych szkoleń,
  • omówienie nowego kalendarza imprez na 2007 rok,
  • przedstawiono skład reprezentacji PFKK na Mistrzostwa Europy w Kijowie oraz plan pracy szerokiej kadry PFKK i inne.
Kolejne seminarium szkoleniowe tym razem poświęcone zagadnieniom kumite ( z elementami boksu i thai-boxingu ) odbędzie się w lutym 2007 na które szczególnie zapraszamy instruktorów i posiadaczy wysokich stopni szkoleniowych.