Archiwum aktualności:

Karate Dream Festiwal Tokyo 2016
2016-08-21
W hali Tokyo Taiikukan 6 i 7 sierpnia 2016 roku odbył się międzynarodowy turniej karate kyokushin Karate Dream Festival zorganizowany przez WKO Shinkyokushinkai. Przez dwa dni 2500 tys. zawodników na 10 matach rywalizowało w konkurencjach kata i kumite. Zawody miały bardzo wysoki poziom sportowy i perfekcyjnie prowadzone organizacyjnie. Na te zawody nie można przyjechać z marszu. Poziom każdej walki od początku był zdumiewający. Już walki 5-cio latków były imponujące, a zawodników kategorii powyżej 10-ciu lat wzbudzały zachwyt. Trudno jest rywalizować z takimi zawodnikami tym bardziej jeżeli bierze się udział w takim turnieju po raz pierwszy. Można być zaskoczonym intensywnością i różnorodnością wykonywanych technik przez zawodników.
Nasz klub oraz PFKK reprezentowały 3 zawodniczki Weronika Popow i Roksana Paslawska (trenerka Adrianna Bieńkowska) oraz Nel Tyborska (trener Bogusław Jeremicz).
Nasze zawodniczki walczyły dobrze, ale tylko Weronika Popow zajęła III miejsce w swojej kategorii. Pozostałe odpadły w rundzie eliminacyjnej, przegrywając przez wskazanie sędziów.
Weronika zajmując III miejsce nie wróci jednak z pucharem. Zasady nagradzania w Japonii są nieco inne, niż te do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. W Japonii jeżeli w kategorii było 4 zawodników puchar otrzymuje tylko zwycięzca, jeżeli było minimum 8 zawodników puchar otrzymuje zdobywca I miejsca i II miejsca, jeżeli było minimum 16 zawodników puchar otrzymują trzy pierwsze miejsca.
Zdobyte doświadczenie naszych zawodniczek bezcenne.