Archiwum aktualności:

Obóz Letni Kyokushin Karate PFKK - Tuchola 2016
2016-08-15
W dniach 26 - 31 lipiec odbył się XIV Obóz letni Polskiej Federacji Kyokushin Karate w Tucholi. W obozie udział wzięło ponad 100 osób z całej Polski. Instruktorami głównymi byli Shihan Bogusław Jeremicz 5Dan, Shihan Artur Wilento 5Dan, Sensei Jarosław Rogala 1Dan. W tym roku kilka zajęć w grupach prowadzili również sensei Janusz Drywa, Sławomir Kłosiński, Maciej Kowalczyk, Tadeusz Koziarz, Tomasz Marcysiak, Michał Okoński, Andrzej Poczwardowski wszyscy 3Dan.

Obóz rozpoczynał poranny rozruch gdzie oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych wykonywano ćwiczenia Iken, które objaśniał i demonstrował shihan Jeremicz. Pozostałe 3 treningi w ciągu dnia z podziałem na grupy prowadzili również wybrani instruktorzy, gdzie doskonalono i uczono kata oraz podstawy walki. Podczas treningów kumite kyokushin karate i K-1 doskonalono formy ataku jako otwarcia akcji oraz obronę czynną. Trening combat poprowadził Janusz Drywa gdzie oprócz sposobów obronny przed atakiem przeciwnika pokazał ciekawe ćwiczenia wprowadzające i uzupełniające trening.

W sobotę odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu oraz na stopnie mistrzowskie dan. Do egzaminu przystąpiło 16 osób. Egzamin odbył się w dwóch częściach. W pierwszej, technicznej wzięli udział tylko zdający na stopnie. Oprócz prezentacji techniki podczas kihon-geiko, ido-geiko i kata było również kilka zadań specjalnych.. Do kumite - drugiej części egzaminu przystąpili wszyscy uczestnicy obozu. Zdający na brązowe i czarne pasy stoczyli 5 walk w systemie K-1 i 25 walk knock-down kyokushin. Dwie osoby zdające na 3 dan dodatkowo na zakończenie testu zaliczyły 5 walk w systemie Motto dachi. Wszyscy zdający na stopnie mistrzowskie przeszli test tameshiwari.

Na zakończenie obozu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wyczytano osoby, które zdały egzamin.

Stopnie mistrzowskie z naszego klubu uzyskali:

Adrianna Bieńkowska 3 dan
Renata Baklińska 3 dan
Radosław Zielinski 1 dan