Archiwum aktualności:

Obóz letni Tuchola 2010
2010-08-16
W dniach 3-8 sierpnia w Tucholi odbył się kolejny obóz letni Karate Kyokushin-kan w którym wzięło udział blisko 150 osób z klubów PFKK w tym piętnastoosobowa grupa z naszego klubu.

W tym roku tematem przewodnim obozu było kata jako element przygotowujący do walki.

Shihan Bogusław Jeremicz wyjaśnił Enkei gyaku zuki jako technikę wprowadzającą do zrozumienia zasad poruszania się, wykorzystania środka ciężkości i utrzymania równowagi w kata, które traktowane jest jako element przygotowujący do walki. Wszystkie te zasady były również doskonalone w kata z kijem Bo.

Uczestnicy obozu mieli również doskonałą okazję do sprawdzenia tych zasad w realnej walce w ramach prowadzonego kursu kickboxingu.

W czasie obozu odbyły się również osobne treningi kadry PFKK, w których brały udział nasze dwie zawodniczki Ola Moszyńska i Renata Baklińska. Treningi kadry były kontynuacją przygotowań do Mistrzostw Europy w Warnie 23 października 2010r.

Tradycyjnie na zakończenie obozu odbyły się egzaminy na stopnie dan. Egzamin podzielony był na dwie części jednego dnia kihon, ido geiko i kata (w tym z Bo), a w ostatni dzień walki (kumite).

Z naszego klubu na stopnie dan zdały nastepujące osoby:

II dan
Marzec Michał
Chronowski Arkadiusz
Pszczołowski Jarosław
Leszczyński Przemysław
Baklińska Renata

I dan
Skulimowski Grzegorz

Na stopnie kyu zdali:
Reszetow Marta - 2 kyu
Saramak Przemysław - 3 kyu
Murzydło Małgorzata - 5 kyu

Gratulujemy!!!

Więcej informacji i zdjęć na www.kyokushinkan.pl