Archiwum aktualności:

Mistrzostwa Polski PFKK - Chełm 2010
2010-04-14
Organizatorem Mistrzostw Polski Seniorów był Klub Kyokushin-kan Karate-do w Chełmie kierowany przez Marcina Żylińskiego 2dan. Patronat nad Mistrzostwami objęła Prezydent Miasta Chełma pani Agata Fisz. Współorganizatorem był MOSiR w Chełmie i Polska Federacja Kyokushin-kan Karate-do.

Mistrzostwa zostały rozegrane w trzech konkurencjach: kumite seniorów, kata oraz dodatkowo kumite juniorów 17-18lat. W turnieju uczestniczyli reprezentanci klubów zrzeszonych w PFKK oraz zawodnicy z IFK Kyokushin oraz Mazowieckiego Związku Shinkyokushin.

Turniej kata rozegrany został w trzech rundach: dwóch eliminacyjnych i jednej finałowej. Dzięki temu można było dokładnie ocenić poszczególnych zawodników. Poziom wykonania kata jest coraz lepszy lecz w ocenie ogólnej wymaga jeszcze dopracowania wielu szczegółów w tym zrozumienia istoty kata tak by móc rywalizować na arenach międzynarodowych w tej konkurencji.

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy walczący w konkurencji juniorów. Walki były zacięte a ich poziom miejscami dorównywał walkom toczonym przez seniorów. Dzięki ochraniaczom takie pojedynki mogą być prowadzone w pełnym kontakcie ale ze zmniejszonym ryzykiem kontuzji.

W konkurencji kumite seniorów startowało kilku utytułowanych zawodników, ale również nie zabrakło młodego pokolenia. Dzięki uczestnictwu zawodników reprezentujących inne federacje kyokushin podniósł się poziom i widowiskowość walk. W tych zawodach nie liczyła się przynależność organizacyjna czy klubowa lecz umiejętności i efektywność prowadzenia pojedynku.

W Mistrzostwach wystartowały 3 nasze zawodniczki:

Renata Baklińska zajęła III miejsce w kat. + 60kg
Aleksandra Moszyńska zajęła III miejsce w kat. - 60kg

Małgorzata Murzydło była IV w konkurencji kata.

Gratulujemy!!!