Archiwum aktualności:

Seminarium instruktorskie PFKK - Wałcz 2009
2009-10-22
W dniach 16-18 października w OPO Wałcz odbyło się seminarium szkoleniowe przeznaczone dla instruktorów PFKK, w którym wzięło udział 60 uczestników. Tematem przewodnim seminarium była metodyka prowadzenia zajęć w grupach dziecięcych.

Shihan Bogusław Jeremicz 5 dan omówił metody wychowawcze oraz metody treningowe w grupach dziecięcych, w zależnosci od wieku ćwiczących. Omówiono i przećwiczono metody treningowe z wykorzystaniem krótkiego kija - Jo i tarcz treningowych tzw. tajek. Najwięcej emocji wśród uczestników wzbudziły różnego rodzaju zabawy ruchowe, w tym wiele o charakterze rywalizacji. Oprócz zabaw dla dzieci najmłodszych przećwiczono metody treningowe dla młodzieży i grup bardziej zaawansowanych również z wykorzystaniem tajek i rękawic bokserskich. Odbył się również przygotowany przez komisję sędziowską kurs sędziowski na różnych poziomach.

W seminarium wzięło udział trzech instruktorów z naszego klubu:
Arkadiusz Chronowski 1 dan
Grzegorz Skulimowski 1 kyu
Renata Baklińska 1 dan

Inny charakter seminarium z nastawieniem na metodykę pracy z dziećmi, a szczególnie ilość zabaw w których wszyscy uczestnicy z zadowoleniem brali udział, wpłynął bardzo pozytywnie na atmosferę panującą w czasie seminarium.
Jajeczko...kurczaczek...kogucik...super kogut...TRANSFORMACJA!!!! :)))